استراتژی لیستریا پس از یک شیوع عمده در حال پیشرفت است


مقامات منطقه اسپانیا پس از شیوع عمده در سال 2019 ، استراتژی کنترل لیستریا را به روز کردند.

این استراتژی سه ساله بخشی از اقدامات مقامات است ، از جمله بودجه پروژه و سازماندهی رویدادی برای جلوگیری از شیوع جدید.

فازهای 1 و 2 برنامه کنترل لیستریا مونوسیتوژنز در اندلس توسط وزارت بهداشت و خانواده ها تدوین شده است.

این اپیدمی ، ناشی از گوشت خوک کبابی سرد از مارک La Mecha ، تولید شده توسط Magrudis ، بیش از 200 نفر را تحت تأثیر قرار داد. طی سیگنال بین آگوست و اکتبر سال 2019 ، سه نفر جان خود را از دست دادند و پنج سقط جنین اتفاق افتاد.

فاز اول سه ماهه آخر سال 2019 را شامل می شود. در این دوره ، تقریباً 1500 بازرسی رسمی انجام شده است که تعداد نمونه های غذایی لیستریا به 700 برابر و نمونه های سطحی تقریباً سه برابر شده و به 400 مورد رسیده است.

هدف افزایش آگاهی و بهبود آمادگی شرکت های گوشتی در برابر لیستریا بود. مقامات گفتند که اکنون شرکت ها با اجرای اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر محیط تولید و سطوح ، در صورت بروز حادثه پاسخ انعطاف پذیری بیشتری دارند.

مرحله دوم
وزارت بهداشت و خانواده ها دستورالعمل هایی برای کنترل لیستریا در محصولات گوشتی برای شرکت های اندلس در این بخش و کسانی که در کنترل های رسمی شرکت دارند ، تهیه کرده است.

مرحله دوم ، در سال 2020 ، شامل توصیف همه شرکت ها و محصولات آنها از نظر خطر لیستریا و گنجاندن این اطلاعات در پایگاه کنترل رسمی است. این کار شامل ارزیابی اثربخشی کنترل های اتخاذ شده توسط شرکت ها بود. بررسی انطباق با مرزهای لیستریا ؛ و افزایش اثربخشی کنترلهای رسمی.

فاز 2 به همه کسانی که مواد غذایی را در معرض خطر آلودگی لیستریا در بازار قرار می دهند ، شامل بخش های ماهی ، لبنیات و سبزیجات ، گسترش یافته است. تعداد آزمایشات بیش از برنامه ریزی شده در سال 2019 با بیش از 1100 نمونه از لیستریا در اندلس برای سال 2020 است. نتایج تحلیلی نشان می دهد 11 مثبت از 704 نمونه در سال 2019 و 15 مثبت از 1135 نمونه در سال 2020

سیستم های ردیابی و پایش با توالی کامل ژنومی سویه لیستریا ، آموزش و استفاده از نرم افزار FoodChain-Lab مدرنیزه شده اند. کار در مرحله سوم ، شامل سال 2021 و بعد ، ادامه دارد.

پیش از این ، مقامات اندلس 100000 یورو (113000 دلار) برای تحقیق برای آموختن از شیوع در منطقه اختصاص داده بودند. این پروژه جنبه های اپیدمیولوژیکی ، میکروبیولوژیکی و بالینی این حادثه را برطرف می کند.

در اوایل سال 2019 ، نزدیک به 700 متخصص در سویل دیدار کردند تا در سمپوزیوم بین المللی شیوع لیستریوز آندلس درباره بزرگترین حادثه اسپانیا با لیستریا صحبت کنند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma