[ad_1]

کمیسیون اروپا به دلایل ایمنی غذا و رفاه حیوانات درخواست تعلیق واردات گوشت اسب از آرژانتین را رد کرده است.

برخی از اعضای پارلمان اروپا در یک سوال کتبی در ماه دسامبر خواستار ممنوعیت این قانون شدند. استلا کیریاکیدز ، کمیسر بهداشت و ایمنی غذا ، در مارس به نمایندگی از کمیسیون اتحادیه اروپا پاسخ داد.

گروه بین المللی حمایت از حیوانات و حیوانات گفت که یک مستند توسط بنیاد حمایت از حیوانات (AWF) در آلمان و Tierschutzbund Zürich (TSB) در سوئیس نشان داد که ایمنی گوشت اسب وارد شده از آرژانتین در معرض خطر است زیرا ناشناخته یا بدون مارک و دزدیده شده است اسب هایی با اسناد جعلی از طریق مراکز جمع آوری و کشتارگاه ها وارد زنجیره غذایی می شوند.

“استانداردهای بهداشتی و بهداشتی اعمال شده نگران کننده است ، زیرا اسبهای مریض و آسیب دیده ، مادیانهای باردار و اسبهایی که سابقه دارویی آنها ناشناخته است بدون کنترل وارد زنجیره غذایی می شوند. ممیزی های رسمی اتحادیه اروپا تأیید کرده است که مشکلات ردیابی وجود دارد. آنها گفتند: “تحقیقات اخیر موجود در این مستند نشان می دهد که قوانین به روز شده آرژانتین در مورد ردیابی و رفاه حیوانات تغییری در این وضعیت ایجاد نکرده است.”

پاسخ اتحادیه اروپا
کیریاکیدس گفت کمیسیون از ادعاهای تولید گوشت اسب در آرژانتین مطلع بوده است. در سال 2020 ، ممیزی DG Sante در کشور بر روی گوشت گاو و گوسفند تازه انجام شد.

“کمیسیون برای اطمینان از انطباق با قوانین اتحادیه و انطباق با الزامات واردات گوشت اسب اقدام خواهد کرد. وی نوشت: “این اقدامات مطابق با قانون اتحادیه و در مورد کشورهای ثالث با تعهدات بین المللی اتحادیه در سازمان تجارت جهانی انجام می شود.”

“کمیسیون اقدامات خود را بر اساس کنترل های رسمی و نتایج ممیزی های خود ، از جمله ممیزی در آرژانتین و سایر کشورها انجام می دهد. وقتی ممیزی ها نقایص را شناسایی می کنند ، منجر به توصیه هایی برای اقدامات اصلاحی ، از جمله در مورد ردیابی می شود.

“کمیسیون اقدامات انجام شده توسط کشورها برای اجرای توصیه ها را به دقت ارزیابی می کند. در مورد آرژانتین ، این توصیه ها مربوط به بهبود کنترل های رسمی در مراکز جمع آوری اسب ، اعمال صحیح قوانین ملی در مورد داروهای دامپزشکی و استفاده صحیح از بازرسی پس از مرگ است. “

گروه های طرفداری نشان می دهد که سالانه حدود 17000 تن گوشت اسب به اتحادیه اروپا و سوئیس وارد می شود. براساس AWF ، آرژانتین با 9830 تن در سال 2019 بزرگترین صادر کننده گوشت اسب به اتحادیه اروپا است.

آرژانتین در مقابل مکزیک
آنیا هازکامپ ، رئیس گروه بین المللی حمایت و حفاظت از حیوانات ، گفت که تجارت و ذبح اسبهایی با منشا ناشناخته باعث مشکلات رفاهی حیوانات و همچنین خطرات بهداشتی و ایمنی غذایی می شود.

“به نظر می رسد که گوشت اسب از محصولات فرآوری شده که اغلب در کافه های میان وعده و کافه ها به فروش می رسد ، قابل تشخیص نیست ، بنابراین مصرف کنندگان حتی ممکن است ندانند که در واقع چه می خورند. هیچ بهانه ای برای کمیسیون اروپا وجود ندارد که به گونه ای دیگر نگاه کند. وی گفت: “واردات گوشت اسب از خارج از کشور باید فوراً متوقف شود.”

تعلیق گوشت اسب از اتحادیه اروپا از مکزیک در سال 2015 به دنبال یافته های حسابرسی لازم الاجرا شد.

اعضای پارلمان اروپا همچنین پرسیدند که چرا اقدام اتحادیه اروپا در مورد گوشت اسب آرژانتین و مکزیک متفاوت است.

کیریاکیدس در مکزیک گفت که در بررسی ها مشخص شده است که اسب هایی که با داروهای دامپزشکی غیر مجاز تحت درمان قرار گرفته اند برای مصرف انسان ذبح شده و بیشتر به اتحادیه اروپا صادر می شوند.

“این توسط نتایج آزمایشات انجام شده در مرزهای اتحادیه اروپا تأیید شد. در نتیجه ، اتحادیه اروپا اقداماتی را برای ممنوعیت واردات گوشت اسب از مکزیک انجام داده است. اقداماتی که مکزیک برای رفع نواقص شناسایی شده انجام داده است ، قبل از شروع چنین صادراتی با دقت ارزیابی خواهد شد. “

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر