هر ساله قیمت ثبت نام گواهینامه رانندگی درصدی اضافه میشود و با توجه به تورم قیمت جدید برای آن تعیین میگردد . البته سوالات بخش فنی که دشوارتر می باشند به این بخش اضافه گردیده است. البته کیفیت آموزشگاه رانندگی هم بسیار اهمیت دارد، به خصوص افرادی که تا قبل از این هیچ گونه آشنایی با رانندگی نداشتهاند. 1. کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی به صورت چاپی از آموزشگاه نخرید ! مطمئناً سوالات آیین نامه اصلی ۱۴۰۰ اشتراکات زیادی با آزمونهای پیشین دارد. متاسفانه امروزه افراد زیادی هستند که نمی توانند آزمون آیین نامه اصلی را در بار های اول با موفقیت به اتمام برسانند و پس از چند بار مردودی که هم هزینه زمانی برای آن ها در برخواهد داشت و هم اینکه هزینه مالی چراکه هر متقاضی باید به ازای هر آزمون آیین نامه اصلی مبلغی را پرداخت نماید، و پس از این چند بار مردودی در نهایت قبولی را تجربه خواهند کرد. در هنگام مواجه شدن با اتومبیل مقابل در شب از فاصله چند متری از نور پایین استفاده می کنید؟ اما راه دیگری هم برای قبول شدن آسان در این آزمون وجود دارد که استفاده از نمونه سوالات سالهای قبل ان است.

آزمون گواهینامه زانندگی
بعد از سپری شدن کلاس عملی، آزمون شهر با حضور افسر راهنمایی و رانندگی به صورت عملی انجام میشود. از قسمت چپ جاده عبور می کنید. یکی از مهم ترین و بهترین روش ها برای موفقیت در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی آشنایی با نمونه سوالات آیین نامه است .در این قسمت ۱۴ نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب به صورت تشریحی در این قسمت آورده ایم . هزینه ثبت نام گواهینامه شامل قسمت های مختلفی است که در اینجا همه ی قسمت ها را بیان میکنیم. شرایط صدور گواهینامه را در زمان ثبتنام به شما گوشتزد کردهاند. «در آزمون آئین نامه حدودا ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد در اولین آزمون قبول میشوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک ثبت نامه روی لینک شرایط ثبت نامه گواهینامه پایه سوم کلیک کنید. با شماره گیری ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ میتوانید در صورتی که بیش از ۴۰ روز از قبولی در آزمون گذشته نسبت به پیگیری صدور گواهینامه رانندگی با کد ملی اقدام نمایید. از چه راهی می توان مصرف سوخت را کاهش داد ؟ چطور می توان گواهینامه رانندگی گرفت؟

قبولی در این مرحله به معنای دریافت گواهینامه خواهد بود. مثلا برای دریافت گواهینامه اتریشی به فرم درخواست تبدیل گواهینامه، یک قطعه عکس 3 در 4، کپی کارت اقامت و پاسپورت، گواهینامه ترجمه شده، کپی از گواهینامه ایرانی، کپی برگه محل اقامت اتریش و برگه ثبتنام در آموزشگاه رانندگی احتیاج دارید. توجه کنید که در این جدول هزینه های رفت و آمد و همچنین ساعت هایی که باید از کار دست بکشید و به کلاس ها و امتحان ها بروید در نظر گرفته نشده است . ج. به آرامی ترمز دستی را بکشید. برای کم کردن هزینه ها راه هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که با آنجا دادن آن ها مقداری در هزینه های شما صرفه جویی میشود. طراحی این آزمون ها به گونه ای است که مثلا شما در یک آزمون 30 سوالی به صورت آنلاین شرکت می کنید و در انتها نتایج آزمون را دریافت می کنید. تنها کافی شرایط لازم را برآورده کنید و با در دست داشتن مدارک، به یک آموزشگاه رانندگی مراجعه کنید. با داشتن این گواهینامه امکان رانندگی با ماشینهای سنگین (کامیون، تریلی و غیره)، خودروهای دولتی و خصوصی وجود دارد. پیش از هر چیز باید بدانید که روند ارسال گواهینامه از ۳۰ تا ۴۰ روز طول میکشد و در صورتی که به دنبال پیگیری گواهینامه رانندگی جدیدالصدور هستید زودتر از این زمان لازم به پیگیری نیست مگر آنکه نقص مدارک داشته باشید.

برای بررسی روند تبدیل گواهینامه ایرانی به اروپایی بهتر است که هر کدام از کشورها را جداگانه درنظر بگیریم. افراد ۷۰ سال به بالا هر ۵ سال یکبار جهت احراز سلامت جسمی و روانی و درصورت لزوم تعویض گواهینامه متناسب با شرایط جسمی و روانی خود باید به راهنمائی و رانندگی مراجعه نمایند. ضمن تبریک به شما عزیزان برای قبولی در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ادامه راههای پیگیری صدور گواهینامه رانندگی با کد ملی را ارائه کردهایم تا سادهتر بتوانید در صورت لزوم روند کار را پیگیری کنید. بعد از گذراندن تمامی مراحل آموزشی، کارت گواهینامه ممکن است بعد از یک ماه ارسال شود. اولین مرحله آماده کردن مدارک و مراجعه به آموزشگاه رانندگی است بعد از انجام مراحل اولیه ی ثبت نامه شما باید برای معاینات پزشکی به پزشک معتمد راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید و پس از تایید برای تکمیل ثبت نام به آموزشگاه مراجعه کنید. در این فاصله میتوانید از طریق سایت و پیامک نسبت به پیگیری کارت گواهینامه اقدام کنید. آیا امکان دریافت گواهینامه برای اتباع وجود دارد؟ متاسفانه برخی از موتورسیکلت سواران در سطح کشور بر این باور اشتباه هستند که موتورسیکلت سواری آن قدرها نیاز به دریافت گواهینامه رانندگی ندارد و بدون توجه به این موضوع، خسارت های قابل توجهی برای خود و دیگران به وجود می آورند.

آزمون آیین نامه
در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت آزمون آیین نامه پایه دو.

ایندکسر