آتشدان یرسینیا با کوه یخ کاهو وارداتی مرتبط است


شیوع یرسینیا در سوئد با کوه یخی کاهو به عنوان منبع مشکوک به عفونت پایان یافت.

از ژانویه تا اوایل فوریه امسال ، دو برابر بیشتر از مدت مشابه در سال طبیعی به یرسینیا مبتلا شده اند.

از 53 مورد Yersinia enterocolitica ، 33 مورد در استکهلم ، وسترا گوتالند و هالند زندگی می کردند. جدایه های 24 مورد از این موارد با تعیین توالی کل ژنوم تایپ شده و 16 بیمار با شیوع جدا شده های خوشه ای از توالی نوع 18 قابل شناسایی است.

از این 16 نفر ، یازده نفر زن و پنج مرد 7 تا 34 ساله هستند. همه آنها بین 4 تا 18 ژانویه بیمار شدند.

مدیریت منابع
Ricard Drisselius ، میکروبیولوژیست در Folkhälsomyndigheten (آژانس بهداشت عمومی سوئد) ، گفت که جمع آوری و تایپ کردن جدایه های Yersinia در کشور معمول نیست.

“در عوض ، هر ایالت می تواند هنگام نوشتن نیاز ، از یرسینیا کمک بخواهد. وی گفت: همچنین ، اگر شاهد افزایش مواردی در سطح ملی هستیم كه باید مورد بررسی قرار گیرند ، می توانیم از آزمایشگاه ها بخواهیم كه ایزوله ها را ارسال كنند.

“با توجه به شرایط متشنج برای واحدهای کنترل عفونت و آزمایشگاههای بالینی در طی همه گیری ، ما تصمیم گرفتیم که پاسخ مصاحبه / پرسشنامه و جمع آوری جداسازها را فقط از شهرستانهایی که بیشترین افزایش را دارند ، درخواست کنیم. بنابراین بسیار احتمال دارد که بیش از 16 مورد در هر شیوع وجود داشته باشد ، اما نبود جدا شده های اضافی به دنباله به این معنی است که ما نمی توانیم این موضوع را تأیید کنیم. “

آژانس بهداشت عمومی سوئد ، واحدهای کنترل عفونت در مناطق استکهلم ، وسترا گوتالاند و هالند و آژانس غذایی سوئد (آژانس غذایی سوئد) در حال بررسی این حادثه هستند.

کارکنان بهداشت با افراد بیمار مصاحبه کرده و پاسخ س aالاتی را در مورد اینکه چه چیزی و کجا قبل از شروع بیماری خورده اند ، تهیه کردند.

یک مطالعه موردی انجام شد که در آن پاسخ به پرسشنامه شیوع با پاسخ افراد مبتلا به عفونت یرسینیا که متعلق به شیوع نیستند مقایسه شد.

پیوند به رستوران و کوه یخ
محققان دریافتند که احتمال شیوع شیوع رستوران های زنجیره ای بیشتر است. مصاحبه های بعدی در مورد آنچه آنها خوردند منجر به سوicion ظن کاهو کوه یخی به عنوان منبع عفونت شد.

طبق یک پرسشنامه تراولینگ ارسال شده برای موارد شیوع ، از هر 12 نفر هفت نفر ذکر کردند که قبل از بیماری از زنجیره رستوران بازدید کرده اند ، در حالی که از 72 مورد یرسینیوز که در سال 2019 به همان پرسشنامه پاسخ داده اند ، هفت مورد گفته است که آنها این کار را انجام داده اند.

در زمان انفجار سو susp ظن کاهو کوهی یخی آلوده در یک رستوران زنجیره ای تقویت شده بود ، که دلیل اصلی آن محصولی با توزیع جغرافیایی گسترده و ماندگاری محدود بود.

در آن زمان ، سوئد تولید قابل توجهی از کوه یخ کاهو نداشت و تلاش برای ردیابی کشور مبدا بود.

در همین حال ، تحقیقات برای یافتن منبع شیوع انتریت سالمونلا در کشور ادامه دارد. این مربوط به شیوع سالمونلا در نروژ مربوط به گوشت از آلمان نیست.

اولین فرد در پایان دسامبر سال 2020 بیمار شد. 25 بیمار تایید شده در 14 منطقه در جنوب و مرکز سوئد وجود دارد.

تقریباً سه چهارم بیماران کودکان زیر 10 سال و چهار سال بالای 70 سال هستند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma